Krbové komíny

Komín je pro správný chod krbu nejdůležitější. Komín v domě rozhoduje o tom, jak veliký krb si můžete pořídit. U nových staveb si vše dopředu spočítáte, u starých domů to bývá složitější.

Pokud vlastníte starší nemovitost, která komín má, vždy si nechte komín pořádně odborníkem zkontrolovat a posoudit, jestli je možné na něj krb připojit a pak také jaký. Vlastní průžez vnitřku komína a jeho výška určují to jaký objem spalin je komín schopen odvést. Pokud nejsou parametry komína k vašemu krbu sotačující, můžete si vlastnosti komína nechat zlepšit. Lze toho dodáhnout například frezováním komína, které vám provede odborník. Komín pro běžné typy krbů musí být minimálně 5 m dlouhý s průměrem 150 mm a vystavěný 65 cm nad hřeben střechy. Pokud máte komín pouze s jedním průduchem, který je využíván pro kotel centrálního vytápění, jste ve stejné situaci jako ti, co komín nemají. Do jednoho průduchu nelze napojit současně dva vývody z plynových kotlů a topidel s otevřeným ohněm.

U novostavby je tomu jinak, tam pokud plánujete krb nebo krby, musíte s komínem počítat již při přípravě stavby. Existují dnes speciální komínové systémy, tzv. stavebnice, které montáž komína značně usnadňují. Samozřejmě lze provést i dodatečnu přístavbu komína, ale toto je vždy dost náročné na realizaci a finance a proto je lepší vždy s komínem pro krb počítat dopředu.

Krby bez komínů - Bio krby

Technologie, která Vám umožní dopřát si krb i tam, kde to dříve nebylo možné. BIO KRBY - bez komínu, zápachu, dýmu, škodlivých spalin a bez údržby. Tento druh krbů spaluje speciální bio alkohol nebo denaturovaný 96% alkohol (Ethanol). Výsledkem hoření je jen CO2 a H2O, tedy kysličník uhličitý a voda. Výkon 3 - 4 kW – nejedná se o pouhou dekoraci.