Stříška na komín

Stříška neboli také komínový klobouk je součást komínu, která zlepšuje jeho technické a estetické vlastnosti. Zabraňuje zatékání dešťové vody jak do izolace, tak do komínového průduchu. Druhým účelem, který plní je zachytávání žhavých jisker vyletávajících z komína.

Je potřeba zajistit, aby byla stříška na komín pevně ukotvena. Mezi vrcholem stříšky komínu a ústím komínu by mělo být alespoň 30mm a nesmí snižovat účinost spotřebičů připojených na komín. Správně nainstalovaná stříška odstraní spoustu problému. Její instalaci je ovšem vhodnější přenechat specialistům. Většinou je totiž kovová a tak je potřeba řešit uzemnění.

V oblastech s větší povětrnostní aktivitou stříška na komínu rozdíl vztlaků. Toho se da dosáhnout i bez klobouku komínu instalací římsy okolo hlavy komína. Stříšky jsou obvykle plechové, nerezové nebo měděné. Kromě své ochrané funkce plní samozřejmě i funkci dekorační. Spousta uměleckých kovářství se zabývá výrobou designových stříšek na komín, které budou pravou ozdobou vaší střechy.

Fotogalerie stříšek na komín

Fotogalerie stříšek na komín Fotogalerie stříšek na komín Fotogalerie stříšek na komín Fotogalerie stříšek na komín Fotogalerie stříšek na komín Fotogalerie stříšek na komín Fotogalerie stříšek na komín Fotogalerie stříšek na komín Fotogalerie stříšek na komín Fotogalerie stříšek na komín Fotogalerie stříšek na komín Fotogalerie stříšek na komín